Historia Firmy

Historia firmy Pinokio rozpoczęła się w 1991 roku. Świat dookoła nas gwałtownie się zmieniał, oprócz zmian społecznych, przyszły na świat nasze dzieci. Samodzielnie szyliśmy bieliznę niemowlęcą dla swoich pociech, ponieważ dostępność takich produktów w sklepach wciąż była skąpa. Ubranka sprawdziły się. Postanowiliśmy zatem spróbować sprzedać nasze produkty. Inni rodzice szybko zaczęli doceniać wysoka jakość naszych wyrobów oraz komfort i bezpieczeństwo jakie zapewniały ich dzieciom.  Zatrudniliśmy kolejnych pracowników i przenieśliśmy siedzibę firmy do większego budynku. W ciągu kilku lat na polskim rynku zaistniała marka Pinokio.

W 1995 roku pojawiło się pierwsze wyróżnienie. Jakość naszych produktów została potwierdzona przez Instytut Technik i Technologii Dziewiarskich „Tricotextil” certyfikatem jakości.

W 2007 roku zakończyliśmy budowę własnej siedziby i przenieśliśmy zakład do nowego budynku. W roku 2010 otrzymaliśmy nagrodę – Gazelę Biznesu, przyznawaną najdynamiczniej rozwijającym się firmom. Również w 2010 roku przyznano nam certyfikat „bezpieczny dla dziecka”, który jest potwierdzeniem jakości i bezpieczeństwa użytkowania naszych wyrobów.

Zakładając firmę Pinokio 20 lat temu nie mogliśmy przewidzieć, że rozrośnie się ona do aktualnych rozmiarów. Jesteśmy bardzo wdzięczni naszym klientom, którzy przez tak długi okres doceniali nasza pracę, oraz pracownikom, szczególnie tym, którzy towarzyszą nam od początku.